SEHİTLERİMİZE BİR DUAYI ÇOK GÖREN ZİHNİYETE YAZIKLAR OLSUN

SEHİTLERİMİZE BİR DUAYI ÇOK GÖREN ZİHNİYETE YAZIKLAR OLSUN
Genel Başkanımız Ahmet Adıyaman Kulp ilçesinde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Adıyaman yaptığı açıklamada: ”
Tüm camilerimizde okutulması zorunlu olan Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı hutbenin, şehitlerle ilgili kısmını okumayan imamı münasip bir dille uyararak ve hutbenin tamamının okutulmasını sağlayan şehitlerimizin emanetine sahip çıkan Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e önce şahsım adına sonra sendikam Şehit Gazi Sen Sağlık ailesi adına teşekkür ediyorum.
Bu topraklar şehitlerimizin mübarek kanlarıyla vatan olmuştur. Aziz Devletimiz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin verdiği mücadele üzerinde yükselmiştir. Bu vatanın sınırları içinde nefes alan her canlının üzerinde, Şühedalarımızın hakkı vardır. Vatan sevmenin maddi karşılığı yoktur. Bir duayı çok görmek kimsenin haddine hele de devletin atadığı bir memurunun haddine değildir.
Şehadete kavuşan kahramanlarımızı yok sayan anlayışı, buna arka çıkan sendika görünümlü yapıları şiddetle kınıyorum. Türk milleti için vatan gibi Şehit gibi Bayrak gibi mukaddes değerler vardır Bu değerleri kimse siyasete yada kirli amellerine alet edemez. Şehitlerimize bir duayı çok gören zihniyeti bir kez daha nefretle kınıyorum.
Buradan Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, Gazilerimize hürmetler sunuyorum. Ruhunuz şad olsun. Bu vatanın evlatları olarak daima size minnettar kalacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir