HAKKIMIZDA

ŞEHİT GAZİ SEN SAĞLIK SENDİKASI
HAKKIMIZDA


Şehit Gazi Sen 2018 yılında kurulmuştur. Asıl ismi Gazi, Gazi ve şehit yakınları ile vatansever kamu görevlileri sendikasıdır.
Kamuda istihdam edilen ve aktif çalışan şehit yakınları, Gazi ve gazi yakınlarını kamuda temsil etmek, sorunlarını dile getirmek için şehit yakınları ve gaziler tarafından kurulmuştur.

Şehit Gazi Sen Sendikası Kamuda çalışan diğer kamu görevlilerinin de sendikaya katılmasıyla kısa sürede büyümüş ve Türkiye ‘de saglikta ilk beş sendika içerisine girmiştir.

ŞEHİT GAZİ SEN SAĞLIK

Şehit Gazi Sen Sağlık herhangi bir konfederasyona bağlı degildir. Yönetiminde özerk bir teşkilattır. Şehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanı Ahmet Adıyaman’ dır ve sendika merkezi Malatya İlimizdir.

Şehit Gazi Sen Sağlık  yeni bir sendika olmasına rağmen Türkiyede başta doğu illerimiz olmak üzere bütün illerde teşkilatlanmış, temsilcilikler oluşturmuştur. Sağlık sektöründe çalışan tüm kamu görevlisi çalışanlarının üyesi olsun yada olmasın sorunlarını her platformda dile getiren, çözen, yetkili mercilerle iletişime geçen ve gerek bakanlık nezdinde gerekse siyasi ve bürokrasi boyutunda adeta bir köprü vaziyeti gören sendikal bir anlayışa ve misyona sahiptir. Diğer sendikalardan ayıran en belirgin özelliklerinden biri de kendilerini bir sendika gibi değil bir aile gibi görmeleri ve bunun sıcaklığını da üyelere yansıtmalarıdır.

Şehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanı Ahmet Adıyaman” Şehit Gazi Sen Sağlık bir sendikadan öte bir ailedir. Kamuda çalışan sağlık çalışanlarımızın mali ve özlük haklarını iyileştirmeye ve korumaya hiç bir siyasi görüşe bağlı kalmadan her platformda anlatmaya ve çözüm üretmeye söz verdik. ” mesajıyla devletci ve milliyetci bir politika izlediklerini beyan etmiştir.