Yeni Dönemde Sağlık Bakanımıza Görevinde Başarılar Dileriz

Sehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanımız Ahmet Adıyaman yeni dönemde görevini sürdüren sağlık bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı tebrik eden bir mesaj paylaştı. Genel başkanımız mesajında;
Öncelikle yeni kabine devletimize ve milletimize hayırlı olsun.
Yeni açıklanan kabinede sağlık bakanlığı görevini sürdüren Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın görevini bir dönem daha devam ettirmesiden dolayı, sayın bakanımızı tebrik eder çalışmalarında kolaylıklar dileriz.
Sayın bakanımızdan sağlık çalışanları olarak temel beklentimiz çalışanlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve sürüncemede kalan sorunlara kalıcı ve etkiliyici çözümler bulunmasıdır.
Sayın Bakanımızından özellikle çalışanlar arasındaki ücret dengesizliklerinin giderilmesini talep ediyoruz.
Yoksulluk sınırı üstünde emekliliğe yansıyan tek kalem maaş politikasının hayata geçirilmesi ve gerekli düzenlemelerin ivedilikle yapılmasını talep ediyoruz.
Sağlık sektöründe yönetici atamalarında ehliyet ve liyakatın temel baz alınmasını gerekirse objektif bir sınavla atamaların yapılmasını talep ediyoruz.
Sağlıkta şiddeti önlemek adına tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında geçerli olacak sıfır toleranslı ciddi kanun ve yasaların çıkarılmasını ve bunların hayata geçirilmesini talep ediyoruz.
Sağlık meslek mensuplarının sorumluluk ve yetkilerinin meslek kanunlarıyla belirlenmesini, tereddütler giderilmesini ve keyfi uygulamaların sonlandırılmasını talep ediyoruz
Planlı bir istihdam politikası ile atama bekleyen gençlerimizin önlerinin açılmasını talep ediyoruz.
Sağlık camiasının itibarının yeniden tesis edilmesini, bunu yaparken de çalışanların isteklerinin dikkate alınmasını talep ediyoruz
Kurumlarda 7/24 hizmet veren kreş sisteminin devreye girmesini,
özellikle deprem bölgesinde barınma sorunun bir an önce çözülmesini talep ediyoruz.

Sözlerime son verirken yeni dönemin ülkemize ,devletimize, milletimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir