SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU BAYRAMDA BURUK KALDI..

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU BAYRAMDA BURUK KALDI..
Bir bayram daha geldi. Öncelikle başta tüm sağlık çalışanlarımız olmak üzere, şehit ve gazi ailelerimizin vede tüm ülkemizin mübarek kurban bayramını kutluyorum.
Bu bayramda sağlık çalışanlarına biraz buruk geldi. Ülkemizin vede tüm dünyanın covid19 la mücadele ettiği bu pandemi döneminde canlarını ortaya koyarcasına bir mücadele içerisine giren sağlık çalışanları maalesef ki beklenti yönünden umutlarına karşılık bulamadılar.
Yetkili ama etkisiz sarı sendika sağlıkcılarımızın sessiz çığlıklarını duymadı. Maalesef ki çözümsel ciddi bir adımda atmayarak çalışanlarımızı tam bir hayal kırıklığı ve hüsrana uğrattılar.
En düşük memur maaşına sahip olan sağlık çalışanlarımız “başımızın çaresine bari biz bakalım!!! “dercesine seslerini duyura bilmek için gerek Twitter gerekse sosyal medya üzerinden çağrılar yaptılar. Maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini yetkililerden istediler.
Bayram öncesi belki bir maaş ikramiye, seyyanen zam, 3600 gibi özlük haklarında iyileştirme isteği bu bayramla beraber biraz daha umitsizliğe yerini bıraktı.
Bu bayramda onlar ailelerinden ve çocuklarından uzakta, nöbette hastalarımıza şifa olmaya çalışıyorlar. Bayramda, arefede aileleriyle birlikte olamadılar. Çoğu memur gibi tatil yapamadılar, eksilen personel sayısı nedeniyle gün aşırı nöbetlerde yorgun ve bitap düştüler.
Elbetteki hakları ödenemez. Ama biz ödenebilir haklarını istiyoruz. Maaş ve özlük haklarında iyileştirme istiyoruz. Çok değil sadece ve sadece olması gereken haklarını istiyoruz.
Şehit Gazi Sen Ailesi olarak her platformda kıymetli sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Onların seslerini her yerde duyurmak için çabalıyoruz.
Pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlıkçılarımıza Allah’tan rahmet, hasta olanlara acil şifalar diliyorum.
Son olarak Kıymetli halkımızdan ricamız kontrollü sosyal mesafeye dikkat etmeleri ve tedbiri elden bırakmamalarıdır. Aşı yapılmayanların bir an önce aşılanmalarını rica edeceğiz. Bu melun hastalığı inşallah birlikte yeneceğiz.
Tekrardan tüm sağlıkçılarımızın bayramlarını kutluyor, şükranlarımı arz ediyorum. Allah sizlerden razı olsun.
Bayramınız mübarek olsun..
Ahmet ADIYAMAN
Şehit Gazi Sen Sağlık Gnl. Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir