İSYAN ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL!

Sağlık emekçilerinin hesaplarına yatırılan giyim parası tüm sağlık çalışanlarını isyan ettiriyor.
Sosyal medyanın gündemine düşen memurlara yapılan giyecek yardımının miktarları kimi personeli isyan ettiriyor, kimi personeli ise ironi yapmaya sevk ediyor
Biliyorsunuz her yıl çalışanların ünvanına, derecesine göre devlet tarafından verilen bir giyim parası var.
Yıl sonu olması munasebetiyle bu ücretler maaş bodrularına işlendi.
”Bozdur bozdur harca! Harca harca bitmez…” misali miktarlar karşısında isyan etmemek mümkün değil.
Kamu hastanelerinin farklı birimlerinde, farklı statüde görev yapan sağlık emekçilerine yatırılan giyim yardımının en düşüğü 17 TL, en yükseği de 180TL olarak belirlenmiş.
Hemşirelere ortalama 145 TL verilirken, laboratuvar teknisyenine 32 TL, sağlık memuruna 29 TL…
Ve liste böyle uzayıp gidiyor. Malum sağlıkta çalısan 39 farklı kadro var. Sağlık emekçileri yatırılan giyim parası hem çok az hemde adaletsiz.
Yıla göre de fiyatlandırma yapılıyor. Aynı görevi yapan bir yıllık personelle 20 yıllık personelin kullandığı forma aynı iken fiyatlandırma farkı nasıl yapılıyor anlamış değiliz. Laboratuvar teknisyenine bir önlük için 29 TL veriliyor. 29TL ile önlüğün düğmesini alamazsınız. Kumaşını alıp diktiremezsiniz. Adeta bizimle dalga geçiliyor. Ya vermeyin yada vereceğiniz miktar piyasa sartlarına uygun olsun. Bugün bir forma ne kadar, bir terlik bir çorap ne kadar lutfen piyasaya bir bakın. Bizi giyim yardımıyla sosyal medyaya düşürüyorsunuz ama gerekeni yapmıyorsunuz. En güzeli bakanlık bizim formalarımızı alıp göndersin bizler de çok komik rakamlardan kurtulmuş oluruz.
Ahmet Adıyaman
Genel Baskan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir