GÜN DEĞİŞİM, GÜN BAĞIMSIZ ŞEHİT GAZİ SEN SAĞLIKLA YÜRÜME GÜNÜDÜR

Yıl sonu enflasyonunun %36.08 olarak açıklandı. Enflasyon farkından doğan kaybın yüzde 22,48 olması; memura, 2022 yılı ilk altı ayındaki yüzde 5 zammıda dahil totelde yüzde30.5 oranında zam yapılması maalesef ki memuru 6 puan enflasyonun altında bırakmıştır.
Cumhurbaşkanımız tarafından yüzde 2.5 oranında ek zam açıklaması ise memurun beklentisinin çok altında kalmıştır. Böylelikle;
Ateş pahası olan pazar market memurun korkulu mekanları olarak kalmaya devam etmiştir.
Herkes gibi sabit gelirliler olarak en önemli beklentimiz; ekonomideki dalgalanmanın bir an önce durması, yükselen fiyatların yeniden düşürülmesidir.
6. Dönem toplu görüşmeden bu zamana kadar geçen sürede memur şunu gördü ki yetkili ama etkisiz sendikalar kendilerini temsiliyetten çok uzaktır. Memurun hakkını masada peşkeş çekmekten utanmamışlardır.
Sağlıkçılar yılında özlük ve mali anlamda hiç bir kazanım elde edilemeden yıl kapatılmış, sağlık çalışanı kendi hakkını aramak için bireysel çaba gayretine girmiştir. Artık memurun bir dakika dahi kaybedecek ne zamanı ne de takati kalmıştır.
Kıymetli memur kardeşim gün değişim günü, gün kurtuluş günüdür.
Artık sendikacılıkta yeni bir dönem başlamıştır. Artık bağımsız sendikacılığın yetkiyi devralma zamanı gelmiştir.
Siyasetten uzak Şehit Gazi Sen Sağlık Ailesi olarak bizler bu vazifeye kendimizi adamış, yetkili kadrolarımızla sahanın sesini en yüksek bürokrasiye iletinceye kadar hak hukuk mucadelemizi sürdüreceğimizi, hakkımızı alıncaya kadarda davamızdan dönmeyeceğimizi bir kez daha beyan ediyoruz.
Sizlerin bizlere verdiği bu güçle durmadan yorulmadan hak yolumuzda ilerliyeceğiz.
Ahmet Adıyaman
Genel Başkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir