Genel Başkanımız “Yeni Zam Oranları Memurumuzu Mutlu Etmedi..”

Genel Başkanımız: ” Yeni Zamlar Memurumuzu Mutlu Etmedi….”

 • Şehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanı Ahmet Adıyaman “Bu zam memur beklentisini karşılamaktan çok uzak olduğu gibi realiteden de uzaktır!” dedi
  Meclis komisyonuna gelen memur zamlarıyla ilgili açıklama yapan Genel Başkan Adıyaman;
  En düşük memur maaşı 10.441 TL iken aile ve çocuk yardımını da ekleyip 11.848 TL üzerinden hesaplayarak 22 bin TL yapılması memurlarımız arasında memnuniyetsizlik yaratmış, çalışma barışını bozmuştur.
  Yüzdelik verilecek olan %17.55 artış diğer tüm gelirleri de etkileyeceği için (aile yardımı, çocuk yardımı, nöbet ücreti vb) gerçekliğin çok gerisinde kalmıştır.
  Meslekler, unvanlar arasında mali adaletsizlikler var. Bunun icin kökten çözümler üretilmelidir. Yoksulluk sınırı üstünde tek kalem maaş isteğimizi bir kez daha yeniliyoruz.
  Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimden önce vermiş olduğu sözlerden biri en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağı ve en düşük memur maaşının en düşük işçi maaşından az olmayacağı yönündeki vaadidir.
  Bu söz verildiğinde asgari ücret 8500 ₺ idi. Yani en düşük memur maaşı asgari ücretin 2.58 katı olacaktı. Ancak günümüzde asgari ücret 11.402₺ olmuştur. Sadece bu duruma bile bakılacak olursa verilen söz gereği en düşük memur maaşının 29.400 TL olması gerekmektedir.
  Kamu işçilerimiz Temmuz ayında toplu sözleşme gereği %15 artış alacaklardır. En düşük memur maaşında gerekli güncelleme yapılmaz ve 22 bin TL bandında bırakılırsa verilen söz yerine getirilmemiş, en düşük memur maaşı yine en düşük işçi maaşının gerisinde olacaktır.
  İvedilikle verilen teklif üzerinde değişiklik yapılmalı, en düşük memur maaşı yoksulluk sınırı olan 33.789 TL bandına getirilmelidir.
  Bu ülkenin yıllarca eğitim almış, yüzlerce sınava girmiş, mülakatlardan geçmiş, alanında ihtisas yapmış memurlarının itibarına yakışır şekilde maaş alması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını başta sayın Cumhurbaşkanımızdan ve tüm yetkillerden arz ve talep ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir