Genel Başkanımız Teşkilata Seslendi ” Sendikal Ahlaktan Asla Taviz Vermeyeceğiz”

Genel Başkanımız Teşkilata Seslendi ” Sendikal ahlaktan asla taviz vermeyeceğiz”

Genel Baskanımız Ahmet Adıyaman Genel Baskan yardımcısı Mürsel Gürtürk ile  birlikte  Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta il başkanları, temsilciler  ve üyelerle bir araya gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu.

 

Toplantıda teşkilatımıza seslenen Genel Başkanımız Ahmet Adıyaman sağlık, çalışma hayatı ve gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Sendikal ahlak üzerine sendikacılık yaptıklarını belirterek  “ Yetki dönemi yaklaşıyor. Kamu sendikacılığı adına maalesef çok kötü örneklere şahit oluyoruz.  Üye yapana para verilmesi  yok efendim promosyon adı altında teşvik parası verilmesi gibi sendikal ahlaka sığmayacak utanç verici zaralı bir takım ahlak dışı işler yapıldığını görüyor ve duyuyoruz. Bunları yapanları kamu oyuna havale ediyoruz.

Sehit Gazi Sen Sağlık Ailesi olarak buradan tüm teşkilatlarımıza sesleniyorum. Sendikal ahlak üzere sendikacılık yapacaksınız.  En ufak bir sapma bile söz konusu olmayacak.  Bizler adımız gibi şefaf ve berrak olacağız. Bizi var eden değerlerimizden asla  taviz vermeyeceğiz. Bu mücadelemizi  Kamu çalışanlarımızın  taleplerini hayata geçirinceye kadar sürdüreceğiz.

Ücret artışı üzerine de değinen Adıyaman ” Temmuz ayında ek zam ve vergi diliminin %15 de sabitlenmesi şart olmuştur. Yüksek enflasyon karşısında memur ve emekli maaşları günden güne erimektedir.

 

Adıyaman; “Pandemi kahramanlarının sorunlarının çözülmesi için yapılacak düzenlemeler vakit kaybetmeden hakkaniyet ölçüsü içerisinde ve  kapsamalı bir şekilde hayata geçirilmelidir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir