BAŞKAN ADIYAMAN “ADALET YERİNİ BULDU”

BAŞKAN ADIYAMAN “ADALET YERİNİ BULDU”
%2 Barajını AYM ‘nin iptal etmesinin ardından bir açıklama yapan Adıyaman “adalet yerini buldu” dedi.
Adıyaman “Bağlı olduğumuz uluslararası ILO sözleşmesine, hukuka, anayasaya ve eşitliğe aykırı olan %2 barajı illegal bir yasaydı ve bugün AYM’nin iptal etmesiyle tarihin çöplüğünde yerini aldı.
Kazanan sadece sendikalar olmadı, demokrasi kazandı,hukuk devleti kazandı, Adalet kazandı, memur kazandı. Davasına, bağımsızlığına, özgürlüğüne, duruşuna ve ilkesine inananların mücadelesi kazandı.
Dün Yargıtay mahkemesinden dönen %1lik baraj sonrası Ali Cengiz oyunlarıyla bir gecede haksızca, sarı sendikalar tarafından çıkarılan %2lik baraja bugün AYM tokat gibi cevap vererek sendikal özgürlüğün önündeki prangaları parçaladı. Bu karar Cumhuriyetimiz için, demokrasimiz için çok mühim bir karardır.
Buradan şunu da bildirmek istiyorum AYM gerekçeli kararını açıkladıktan sonra üyelerimizin hak kayıplarını telafi etmek için hukuk büromuz hazırlıklarına başladı. Gereken neyse yapmaya kararlıyız.
Bütün bu zorlu süreçte bizi yanlız bırakmayan kıymetli üyelerimize bir kez daha buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. En yüksek perdeden seslerini duyurmaya devam edeceğiz. Yorulmadan bıkmadan usanmadan hep birlikte büyüyerek ilerleyeceğiz. Haydi Bismillah yeniden başlıyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir