Ayrımcılık Kabul Edilemez

Sağlık Çalışanlarımız Arasında Yapılan Ayrımcılık Kabul Edilemez
Şehit Gazi Vatansever Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ahmet ADIYAMAN Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamalarını değerlendirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca TBMM’de yaptığı açıklamada Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL’lik bir ücret artışı yapacaklarını ifade etmişlerdir.

Sayın Bakan ”sağlık çalışanlarımıza müjdemiz var” diyerek 1 milyonun üstünde sağlık çalışanını umutlandırmış ve bugün yaptığı açıklamayla tam bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Meğer Sayın Bakan ”Sağlık Çalışanı” derken sadece doktorlarımızı kast ediyormuş.

Doktorlarımızın ücretlerinde artış yapılması elbette ki zaruridir. Peki bu zaruret 38 sağlık branşında çalışan ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, ATT, paramedik v.b sağlık çalışanlarımız için neden yok?

Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Bu ekibin bütünü arasında eşitliği bozmadan adil ve hakkaniyetli davranılmasını Sayın Bakandan beklerdik. Zira ayrımcılık yapılarak, çalışma barışı bozularak bir yere varılamaz.  Tüm çalışanların ciddi ekonomik kayıpları varken bu durum mutlaka düzeltilmeli; kayıplar telafi edilmelidir.

Şehit Gazi Sen Sağlık Ailesi olarak her platformda çalışanlarımızın özlük ve mali kayıplarını dile getirdik ve yetkilerden düzenlemeler istedik.

Sayın Bakanımız yapılması gereken  şey, tüm sağlık çalışanları için geçerli, makul ve kapsayıcı bir zam artıştır. Sayın Bakan Sağlık Çalışanları Yılında  tüm sağlık çalışanlarını sevindirecek bir müjde vermek zor olmasa gerek!
Şehit Gazi Sen Sağlık Ailesi olarak bu müjdenizi kabul etmiyor ve kapsayıcı müjdeyi sizden ivedi olarak bekliyoruz.”

Kaynak: Sağlık Çalışanlarımız Arasında Yapılan Ayrımcılık Kabul Edilemez

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir