ADIYAMAN; “GİYİM YARDIMI İLE TUVALET TERLİĞİ BİLE ALINAMIYOR”

ADIYAMAN; “GİYİM YARDIMI İLE TUVALET TERLİĞİ BİLE ALINAMIYOR”
Genel Başkan Ahmet Adıyaman ve sendika il teşkilatı Batman ilinde bir dizi ziyaretler yaparak üyelerle bir araya geldiler. Sağlık çalışanlarımızın sorun ve görüşlerini dinleyen genel başkan daha sonrasında bir açıklama yaptı.
Şehit Gazi Sen Sağlık Genel başkanı Ahmet Adıyaman sağlık çalışanlarına ödenen giyim yardımının trajikomik bir hal aldığını, yardım adı altında yatan ücretlerle bugünkü şartlarda bir tuvalet terliği bile alınamadığını söyledi.
Adıyaman yetkililere seslenerek ya günümüz şartlarında uygun bir ücret ödeyin yada bu ücreti  kaldırın! ” dedi.
Adıyaman;
Giyim yardımı ödemeleri artırılmalı güncel enflasyon şartlarında yeniden revize edilmelidir.
Bugün  en düşük sağlıkçı üniforması 400-500 TL civarındadır. Diğer bir çok kurumda giyim yardımları yıllık  10 bin TL civarındayken sağlık çalışanlarının hesabına yatan 38 TL ile tuvalet terliği bile alınamıyor. Buradan  Sağlık bakanlığına sesleniyorum;  giyim yardımı adı altında ödenen çok cuzzi ücretlerle iş kıyafetleri alınabilir mi? Alınabiliyorsa buyrun iş kıyafetlerimizi siz alın çalışanlarımıza dağıtın lütfen.  Alınamıyorsa bu komik ücretleri  ya kaldırın yada piyasa ve enflasyon şartlarında revize edilmiş ücretleri belirleyerek sağlık çalışanlarımızın hesaplarına ödeme yapın…” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir